Żmudne śledztwo

Żmudne śledztwo Dyrekcja kopalni była w posiadaniu dokładnych danych, dotyczących utrzymania tam. Ich badania poskutkowały przełomem w poszukiwaniach. Sprawdzono, że pół roku przed katastrofą, kopalnia miała problemy w postaci niewielkiego obrywu na jednej z tam. Powstała 20 metrowa wyrwa, którą zaczęła wyciekać woda. Napary zostały ostatecznie poczynione. Dwa miesiące później zrobiono to po raz drugi, ale już na dwóch tamach. Zostały uruchomione na cztery dni przed tragedii. Większą uwagę zwróciła górna tama. Jej pierwsze przerwanie nie było bezpodstawne. Odpowiedzią na te pytanie jest wszechobecna tam woda. Woda, znajdująca się w zbiorniku musiała osłabić ścianę tamy. Pól roku później pękła całkowicie, zalewając dolinę. Należało jeszcze dowiedzieć się, dlaczego woda przeniknęła do ściany tamy. Nie powinno do tego dojść. Nadmiar wody opadowej powinien być odprowadzany z rury, by tafla nie przekroczyła wysokości krytycznej. Zbyt duże ciśnienie mogło wtłoczyć ją w ścianę, powodując zawalenie. Śledczy SA pewni, że tak się stało, ale jakim sposobem

Żmudne śledztwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.