Zabytki Włoch

Zabytki Włoch Wszyscy którzy są miłośnikami gór i sportów na pewno szybko zakochają się we Włoszech. Jest to państwo bardzo malownicze i złożone, poza tym że osiemdziesiąt procent tego państwa zajmują góry, turyści znajda tutaj także liczne wyspy z których najważniejsze to Sardynia i Sycylia oraz wulkany, niektóre czynne do dziś. Włochy to przede wszystkim unikalna kultura i zabytki, w tym miejscu na każdym kroku możemy spotkać ślady dawnych czasów, kościoły, cerkwie, malowidła. Co ważne nie dominuje tutaj tylko jeden styl architektury, znakomicie zachowały się również budowle z czasów średniowieczna, baroku, czy czasów antycznych. Każdy kto pragnie odwiedzić Włochy swoją podróż powinien zacząć od Rzymu, to właśnie w tym miejscu znajduje się najwięcej zabytków. Podróż po Rzymie zaczynamy od Koloseum. Dawniej miejsce to było punktem gdzie odbywały się walki gladiatorów, często były one na śmierć i życie z czasem jednak zakazano ich i obecnie możemy obserwować te okazałą budowlę, która zachowała się prawie w całości . Niedaleko Koloseum znajduje się kolejny ważny zabytek dla turystów odwiedzających Włochy, mianowicie panteon . Dawniej panteon służył do oddawania czci bogom, szczególnymi modłami ludzie darzyli tutaj boga Marsa oraz boginię Wenus. Z czasem jednak miejsce to zostało zamienione na kościół chrześcijański. Obecnie możemy oglądać w nim grobowce sławnych Włochów jak na przykład króla Wiktora Emmanuela. Będąc w Rzymie nie można pominąć forum romanum, czyli miejsca uchodzącego dawnej za senat oraz schodów hiszpańskich. Zabytek ten swoją nazwę zawdzięcza projektantowi, który je wykonywał na zlecenie władz Hiszpanii. Schody są bardzo imponujące, a na ich szczycie znajduje się świątynia świętej trójcy .Miejsce to jest bardzo atrakcyjne, nic więc dziwnego, że schody są bardzo licznie odwiedzane przez turystów. W miejscu tym bardzo wiele się dzieje, wiosną trwają tutaj festiwale kwiatów zaś zimą konstrukcję zdobi u podnóża piękna szopka. Ważnym puntem schodów jest także fontanna, ma ona bogatą historie, wzniesioną ją aby upamiętnić powódź która dawniej miała tu miejsce. Co ciekawe fontanna jest w kształcie łódki, ponieważ kiedy wystąpiły rzeki i powstała powódź to właśnie łódkę znaleziono w tym miejscu. Włochy są bardzo bogatym miejscem pod względem kultury i zabytków , na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby lubiące bierny wypoczynek jak i ci którzy czynnie regenerują siły.

Zabytki Włoch
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. www.mojeurlopy.pl/noclegi/jurata tłumaczenia przysięgłe niemiecki