Zabytki Rosji

Zabytki Rosji Rosja jest ogromnym mocarstwem, które swoją wielkością przewyższa nawet Chiny czy USA. Pomimo, że terytorium tego państwa jest tak ogromne, to pod względem ludności jest inaczej, Rosja zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w świecie. Rosja jest państwem bardzo zróżnicowanym, występuje tutaj podział na klasę bogatą i biedną, nie ma klasy średniej. Ci pierwsi zamieszkują centrum państwa czyli strefę najbardziej uprzemysłowioną z kolei reszta czyli biedni mieszkają na obrzeżach państwa, biednych wsiach. W Rosji można też zetknąć się z wieloma kulturami oraz zabytkami, to właśnie te atuty sprawiają, że coraz więcej ludzi chce ten kraj odwiedzać. Będąc w Rosji jej poznawanie i zwiedzanie musimy koniecznie rozpocząć od samego serca czyli Kremlu, to w tym mieście znajduje się pałac kremlowski, siedziba prezydenta Rosji. W pałacu podejmowane są też najważniejsze decyzje dotyczące Rosji. Na Kremlu warta uwagi jest także dzwonnica Iwana Groźnego, tuż obok niej usytuowana jest zbrojownia, po dziś dzień można w niej oglądać rynsztunek oraz klejnoty należące do cesarza. W Rosji dominującą religią jest prawosławie, Rosjanie są bardzo wierzącym narodem, nic więc dziwnego, że wiele z zabytków Rosji to kościoły. Należy tutaj zwrócić uwagę na najważniejszą ze świątyń, czyli sobór archangielski. Świątynia swoją sławę zawdzięcza faktowi, że dawnej odbywały się tutaj śluby oraz pogrzeby cesarzy oraz bardzo znanych bohaterów historycznych jak Iwan Groźny. Kolejnym ważnym kościołem dla Rosjan jest sobór zwiastowania. Dawniej w czasach świetlności sobór był miejscem modlitwy ważnych osobistości oraz carów. Dziś budowla ta zachwyca swoją architekturą, szczególnym znakiem rozpoznawczym tej cerkwi jest dziewięć kopuł które symbolizują stopnie anielskie. Rosja jest bardzo barwnym i bogatym kulturowo państwem nic więc dziwnego, że niektóre z jej zabytków zostały uznane przez UNESCO za niezwykłe i wpisane na listę dziedzictwa kulturowego, tak miało to miejsce w przypadku skansenu kolomonskoye. Miejsce to zaskakuje przede wszystkim pięknym pałacem Aleksa Romanowa, który dawniej był uznawany za siódmy cud świata. To właśnie tutaj znajdują się też cudowne budowle drewniane które pochodzą aż z czasów nowożytnych.

Zabytki Rosji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. wesele dolny śląsk