Zabytki Londynu

Zabytki Londynu Londyn jest stolicą wielkiej Brytanii, pod względem wielkości jest jednym z największych miast na świecie, swoją powierzchnią wyprzedza nawet Moskwę. W Londynie kwitnie przede wszystkim przemysł, produkuje się tutaj między innymi kauczuk i włókna. Jest tutaj także największa liczba banków i giełd na całym świecie. Londyn ze względu na ogromne inwestycje przyciąga bardzo wiele osób, jedni szukają tutaj miejsca do robienia kariery inni zaś odpoczynku i miejsca do zwiedzania. Londyn bogaty jest w bardzo wiele zabytków, będąc w nim trzeba obejrzeć przede wszystkim Big Ben czyli ogromny dzwon który waży aż czternaście ton. Ciekawe jest również miejsce na którym się on znajduje, ponieważ jest nim jedna z wież parlamentu. Dzwon ten poza tym, że zachwyca wszystkich swoją potęgą uznawany jest za symbol Londynu i jego serce. Nic więc dziwnego, że znajduje się na wielu pocztówkach oraz pamiątkach z tego miasta. Londyn to wspaniałe miejsce które poszczycić się może również opactwem Westminsterskim. To właśnie w tym miejscu odbywają się koronacje wszystkich krów Anglii. Opactwo to jest wspaniałą rezydencją, która zachwyca swoim pięknem i bogactwem. Opactwa nie zamieszkują jednak królowie, ich siedziby mieszczą się gdzie indziej i tak na przykład siedzibą królowej Elżbiety jest Buckingham Palace. Co prawda nie można odwiedzać rezydencji aby nie zakłócać spokoju królowej, ale można zawsze zobaczyć zmianę warty przy bramie rezydencji, jest to cudowna ceremonia którą można również zobaczyć w telewizji podczas wywiadów z rodziną królewską. Bardzo popularną atrakcja miasta jest Tower Bridge, jest to most który znajduje się w sąsiedztwie Tamizy. Most ten jest bardzo niezwykły, ponieważ składa się z dwóch przęseł połączonych z dwiema wieżami. Atrakcja tego miejsca polega na tym, że most unosi się kiedy tylko po Tamizie pływają wysokie statki. Londyn ma bardzo bogatą historię, pomimo ze miasto ciągle się rozwija nikt nie zapomina o tym jak ważne są zabytki. W Londynie możemy spotkać wiele ciekawych miejsc, do jednego z nich można zaliczyć galerię figur woskowych, gdzie zawierzający mogą obejrzeć znane postacie które do złudzenia przypominają żywe osoby.

Zabytki Londynu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. auto kasacja