Zabytki Krakowa

Zabytki Krakowa Kraków jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc wakacyjnych w Polsce. Miasto to posiada bardzo bogatą historię. Dawniej był on stolicą Polski, co ważne jest to drugie miejsce w kraju pod względem liczby ludności. Wiele ludzi odkryło ogromny potencjał tego cudownego miejsca. Wieczorami można tu odpocząć w licznych kawiarenkach, w miejscu tym zawsze się coś dzieje, jest pełne atrakcji. W Krakowie znajdą coś dla siebie wszyscy bez względu na wiek. Młodsi mogą skorzystać z parków linowych, wesołych miasteczek czy sali zabaw, z kolei starszych turystów Kraków czaruje swoimi licznymi zabytkami. Zwiedzając to miejsce nie możemy pominąć rynku głównego w Krakowie. Każdy kto tu przyjeżdża, swoją trasę po mieście zaczyna od rynku, mieści się tutaj Kościół Mariacki, krzywa wieża czy Sukiennice. Tylko w tym miejscu znajduje się tyle zabytkowych kamienic w jednym punkcie miasta. Rynek cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego wyłączony jest z ruchu i można po nim spokojnie spacerować. Ważnym miejscem dla Krakowa jest też zamek na Wawelu. Miejsce to zostało wpisane przez UNESCO na listę dziedzictwa kulturowego. Ważnym atutem tego miejsca jest również położenie, znajduje się na prawym brzegu Wisły, a tuż obok Wawelu mieści się smocza jama gdzie według podań mieszkał smok. Najczęściej odwiedzanym miejscem w Krakowie jest Kazimierz. Można w nim spotkać wiele kościołów, synagog. W miejscu tym przeplatają się dwie religie. Znajduje się tutaj dużo pozostałości po dawnych czasach, kryją się one w murach czy budowlach. Jeśli już jesteśmy przy religii nie możemy pominąć pałacu biskupiego. Dla wielu Polaków jest to miejsce szczególne, ponieważ w nim mieszkał Jan Paweł Drugi. Każde miejsce w Krakowie niesie za sobą cząstkę historii, najwięcej znajduje się jej na Cmentarzu Rakowickim, na którym spoczywa wielu wybitnych Polaków. Wśród osób zasłużonych wymieć można Jana Matejko, Marka Grechutę i wielu innych. Jak widać Kraków jest przepełniony tradycją, rozrywką, kulturą oraz zabytkami, każdy przybywając do tego miasta na pewno znajdzie coś dla siebie.

Zabytki Krakowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. www.e-noclegi.karpacz.pl