Wpisy oznaczone tagiem "wieża"

Zabytki Francji

Zabytki Francji Jeśli chcemy zobaczyć wiele zaskakujących miejsc i poznać niezwykłą mentalność francuzów warto ich odwiedzić w ich własnym kraju. Jednym z najważniejszych miejsc we Francji jest naturalnie Paryż, uznawany za miasto miłości. Wiele osób wybiera Paryż na podróż poślubną, ponieważ jest tutaj bardzo romantycznie. To właśnie tutaj znajduje się wszystkim dobrze znana wieża Eiffla. Sama nazwa budowli wzięła swój początek od nazwiska budowniczego, który ją konstruował. Powodem powstania wieży, była wystawa w stulecie rewolucji francuskiej. Początkowo miała ona pełnić rolę bramy, wejścia na wystawę z czasem stała się głównym punktem wycieczkowym. Wieża imponuje przede wszystkim wielkością, składa się z około 18000 elementów. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia we Francji jest Katedra Norte Dame. Miejsce to powstało na ruinach dawnej świątyni rzymskiej, wszystkim znane jest jednak z bajki o dzwonniku z Norte Dame. Turyści w miejscu tym mogą zachwycić się przede wszystkim bogatymi zdobieniami, oraz jej wielkością. W Paryżu mieści się również Sorbona czyli miejsce najsłynniejszych uniwersytetów. Po dziś dzień prowadzone są tutaj liczne zajęcia. Część budynków jest wykorzystywana do celów naukowych z kolei resztę, zamieniono na muzea z licznymi eksponatami. Francuzi tak jak Polacy uwielbiają historię, to właśnie w hołdzie dla niej powstał kolejny zabytek Francji czyli łuk triumfalny. Wzorem do jego stworzenia był łuk Konstantyna, zadaniem tej budowli było upamiętnienie żołnierzy armii francuskiej. Łuk jest miejscem wyjątkowym, ponieważ w jego wnętrzu znajduje się muzeum i grób nieznanego żołnierza. Łuk zachwyca swoją potęga, wielkością ale też i wykończeniem, warte uwagi są zdobienia. Na zewnętrznych ścianach wykonane zostały płaskorzeźby w tym sławna marsylianka. Łuk w hołdzie żołnierzy odwiedzają rocznie miliony turystów oraz ogromna liczba miejscowych. Francja to naturalnie nie tylko budowle ale też i piękne tereny zielone. Na obrzeżach tego państwa znajdują się słynne winnice w których po dziś dzień produkowane są słynne na cały świat wina. Francje warto odwiedzić także dla wspaniałej kuchni oraz niezapomnianej gościnie.

Zabytki Londynu

Zabytki Londynu Londyn jest stolicą wielkiej Brytanii, pod względem wielkości jest jednym z największych miast na świecie, swoją powierzchnią wyprzedza nawet Moskwę. W Londynie kwitnie przede wszystkim przemysł, produkuje się tutaj między innymi kauczuk i włókna. Jest tutaj także największa liczba banków i giełd na całym świecie. Londyn ze względu na ogromne inwestycje przyciąga bardzo wiele osób, jedni szukają tutaj miejsca do robienia kariery inni zaś odpoczynku i miejsca do zwiedzania. Londyn bogaty jest w bardzo wiele zabytków, będąc w nim trzeba obejrzeć przede wszystkim Big Ben czyli ogromny dzwon który waży aż czternaście ton. Ciekawe jest również miejsce na którym się on znajduje, ponieważ jest nim jedna z wież parlamentu. Dzwon ten poza tym, że zachwyca wszystkich swoją potęgą uznawany jest za symbol Londynu i jego serce. Nic więc dziwnego, że znajduje się na wielu pocztówkach oraz pamiątkach z tego miasta. Londyn to wspaniałe miejsce które poszczycić się może również opactwem Westminsterskim. To właśnie w tym miejscu odbywają się koronacje wszystkich krów Anglii. Opactwo to jest wspaniałą rezydencją, która zachwyca swoim pięknem i bogactwem. Opactwa nie zamieszkują jednak królowie, ich siedziby mieszczą się gdzie indziej i tak na przykład siedzibą królowej Elżbiety jest Buckingham Palace. Co prawda nie można odwiedzać rezydencji aby nie zakłócać spokoju królowej, ale można zawsze zobaczyć zmianę warty przy bramie rezydencji, jest to cudowna ceremonia którą można również zobaczyć w telewizji podczas wywiadów z rodziną królewską. Bardzo popularną atrakcja miasta jest Tower Bridge, jest to most który znajduje się w sąsiedztwie Tamizy. Most ten jest bardzo niezwykły, ponieważ składa się z dwóch przęseł połączonych z dwiema wieżami. Atrakcja tego miejsca polega na tym, że most unosi się kiedy tylko po Tamizie pływają wysokie statki. Londyn ma bardzo bogatą historię, pomimo ze miasto ciągle się rozwija nikt nie zapomina o tym jak ważne są zabytki. W Londynie możemy spotkać wiele ciekawych miejsc, do jednego z nich można zaliczyć galerię figur woskowych, gdzie zawierzający mogą obejrzeć znane postacie które do złudzenia przypominają żywe osoby.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. morzem