Wpisy oznaczone tagiem "stolica"

Stambuł

Stambuł Mam nadzieję, iż każdy z nas wie, że Stambuł jest stolicą Turcji. A nawet jeśli komuś było trzeba o tym przypomnieć, to teraz już o tym wie. Miasto to jest położone w północno zachodniej części Turcji. Rejon, w którym położony jest Stambuł nosi nazwę Istanbul. Pozycję burmistrza owego niesamowicie charakterystycznego piastuje Kadir Torba. Co do powierzchni całkowitej, to jest to wręcz ogromne miasto na tle innych większych miast europy. Turcy nie bawili się w budowanie tak małych miast jak są na przykład w Grecji, ale od razu budowali kolosy. Z resztą jest to zrozumiałem, ponieważ w Turcji jest dość dużo mieszkańców. Otóż powierzchnia całkowita Stambułu wynosi dokładnie tysiąc pięćset trzydzieści osiem kilometrów i siedemset siedemdziesiąt metrów kwadratowych. Jest to wiec jak widać całkiem pokaźna liczba. Liczba mieszkańców Stambułu również prezentuje się niezwykle okazale. Otóż liczba mieszkańców Stambułu wynosi dokładnie dziesięć milionów dwieście dziewięćdziesiąt jeden tysięcy stu dwóch mieszkańców.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. wycieczka Brunei