Wpisy oznaczone tagiem "gospodarka"

Francja

Francja Kraj, który na pewno można zaliczyć do światowej elity jest Francja. Francja leży w zachodniej części Europy. Graniczy na zachodzie z Hiszpanią, na wschodzie z Niemcami, a na południu z Włochami. Francja to państwo o bardzo długiej historii. Początki tego kraju datuje się na lata 800 n.e. Wówczas panowali tutaj wspaniali królowie, którzy doskonale radzili sobie na polu bitwy. Jednym z najsłynniejszych dowódców był właśnie Francuz- Napoleon Bonaparte, który doprowadził do tego, że Francja stała się krajem prawdziwym, wolnym, poważanym. Francja słynie z wielu spraw. Francuskie wino jest jednym z najsławniejszych na całym świecie. Można tutaj kupić prawie każdy rodzaj tego trunku. Francja ma od lat wspaniałych piłkarzy, którzy udowadniają, że są jedynymi z najlepszych na świecie. Najbardziej popularnym miastem jest Paryż, w którym mieści się wieża Eifla. Paryż do miasto mody, które znane jest miłośnikom z całego świata. Kuchnia francuska jest bardzo znana i ceniona. Nie sposób ominąć więc restauracji będąc właśnie w tym państwie. Kraj ten obfituje w doskonale wyposażoną sieć dróg, szlaków komunikacyjnych. Znana jest najszybsza kolej francuska, oraz auta, które są zawsze niezawodne. Do najbardziej znanych marek zaliczamy Reanault, Peauguat. We Francji jest ogromna liczba atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają nowych odwiedzających. Nic więc dziwnego, że przybywa tu tak wiele ludzi, gdyż plaże i poziom jaki zastają są zawsze na najwyższym poziomie. Francja jest państwem rozwojowym, który ma przed sobą bardzo bogatą i pozytywną przyszłość.

Chiny

Chiny Chiny to dziś jedna z najbardziej obiecujących potęg światowego formatu. W Chinach jest już kilkanaście metropolii, które są bardzo okazałe i niepowtarzalne. Budynki, które można spotkać w Singapurze, Hong Kongu Czy Pekinie przewyższają nawet największe budowle Stanów Zjednoczonych. W Chinach produkuje się coraz częściej w sposób, który nastawiony jest na doskonałą jakość. Produkowane wyroby już nie są słabe jakościowo. Coraz surowsze wymogi doprowadziły do tego, że produkty chińskie stały się bardziej konkurencyjne. Już nie tylko niska cena interesuje importerów, ale także dobra jakość. Chińczycy to bardzo pracowity naród. Dzięki ich bardzo ciężkiej pracy możliwe będzie zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich. Wyzysk ludzi to bardzo popularny proceder w Chinach. Ludzie pracują po czternaście godzin, a za miesiąc prac otrzymują równowartość trzystu polskich złotych. To praktycznie niewyobrażalne jak w takich warunkach można przeżyć, a jednak da się. Chiny to kolejny przykład kraju kontrastu. To tu z jednej strony spotykamy wielkich bogaczy, którzy kontrolują kraj, oraz wieśniaków, którzy tworzą monad miliard całkowitej populacji. Biedota jeszcze długo będzie tutaj występować, gdyż potrzebne są zdecydowane reformy. Chiny eksportują na cały świat ogromną liczbę swoich produktów. Ich marki zalewają światowy rynek, a ponieważ są najtańsze zawsze znajdują szeroką liczbę nabywców. Wiele wskazuje na to, że już za kilka lat Chiny będą jedną z największych potęg światowych.

Adana

Adana Adana jest kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem dal turystów. Jednak oprócz atrakcji turystycznych miasto to jest niezwykle ważne dla tureckiej gospodarki. Dlaczego? Otóż dlatego, że to właśnie w tym mieście znajduje się jeden z najważniejszych oraz największych portów handlowych w całej Turcji. A jakie znaczenie dla gospodarki państwowej ma handel chyba mówić nie muszę. Jak już wspomniałem, Adana leży w południowej części Turcji w regionie, który nazywa się tak samo, czyli Adana. Aktualnie stanowisko burmistrza tego jakże ważnego miasta dla Turcji piastuje Aytaç Durak. Pod względem powierzchni całkowitej, Adana ustępuje w Turcji jak na razie tylko i wyłącznie Ankarze. Jest większe nawet od Stambułu. Otóż powierzchnia całkowita miasta Adana wynosi dokładanie tysiąc dziewięćset czterdzieści pięć kilometrów kwadratowych. Jest to więc duża liczba. Jednak pod względem liczby ludności mogło być znacznie lepiej. Otóż mieszka tu dokładnie jeden milion trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące ludzi.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. druk ulotek