Wpisy oznaczone tagiem "europa"

Bursa

Bursa Bursa jest dość mało znanym miastem w Europie. A szkoda, ponieważ jest tak samo piękne, jeżeli nawet nie piękniejsze od innych miast tureckich. Leży ono w północno zachodniej części kraju w pobliżu Stambułu. Można powiedzieć, iż oba te miasta ze sobą sąsiadują. Bursa leży w regionie, który nazywa się identycznie jak miasto, czyli właśnie Bursa. Niestety, tak samo jak w przypadku poprzednika nie posiadam danych dotyczących aktualnego prezydenta tego bez wątpienia wspaniałego miasta. Co do powierzchni całkowitej, Bursa jest większa o dwieście kilometrów kwadratowych od Izmir. Jest zatem dość dużym miastem. Z resztą w Turcji każde miasto jest stosunkowo duże w porównaniu z przeciętnym miastem w Europie. Otóż powierzchnia całkowita miasta Bursa wynosi dokładnie tysiąc trzydzieści sześć kilometrów kwadratowych. Co do liczby ludności, to na tle innych miast nie jest tu już tak dobrze. W Bursie bowiem mieszka dwukrotnie mniej ludzi niż w Szmirze. Otóż liczba mieszkańców Bursy wynosi dokładnie milion pięćset sześćdziesiąt tysięcy osób.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.