Wpisy oznaczone tagiem "chiny"

Chiny

Chiny Chiny to dziś jedna z najbardziej obiecujących potęg światowego formatu. W Chinach jest już kilkanaście metropolii, które są bardzo okazałe i niepowtarzalne. Budynki, które można spotkać w Singapurze, Hong Kongu Czy Pekinie przewyższają nawet największe budowle Stanów Zjednoczonych. W Chinach produkuje się coraz częściej w sposób, który nastawiony jest na doskonałą jakość. Produkowane wyroby już nie są słabe jakościowo. Coraz surowsze wymogi doprowadziły do tego, że produkty chińskie stały się bardziej konkurencyjne. Już nie tylko niska cena interesuje importerów, ale także dobra jakość. Chińczycy to bardzo pracowity naród. Dzięki ich bardzo ciężkiej pracy możliwe będzie zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich. Wyzysk ludzi to bardzo popularny proceder w Chinach. Ludzie pracują po czternaście godzin, a za miesiąc prac otrzymują równowartość trzystu polskich złotych. To praktycznie niewyobrażalne jak w takich warunkach można przeżyć, a jednak da się. Chiny to kolejny przykład kraju kontrastu. To tu z jednej strony spotykamy wielkich bogaczy, którzy kontrolują kraj, oraz wieśniaków, którzy tworzą monad miliard całkowitej populacji. Biedota jeszcze długo będzie tutaj występować, gdyż potrzebne są zdecydowane reformy. Chiny eksportują na cały świat ogromną liczbę swoich produktów. Ich marki zalewają światowy rynek, a ponieważ są najtańsze zawsze znajdują szeroką liczbę nabywców. Wiele wskazuje na to, że już za kilka lat Chiny będą jedną z największych potęg światowych.

Zabytki Chin

Zabytki Chin Jednym z najbardziej zaludnionych państw na świecie są Chiny, poza tym aspektem pochwalić mogą się również tym, że jako nieliczne z państw posiadają tak wielką bazę zabytków kultury. Chiny pod tym względem zajmują czwarte miejsce. W państwie tym znajduje się aż osiem zabytków uznanych za cud świata, jednym z nich wielki mur. Zadaniem tej budowli była obrona i odpieranie ataków z północy. Wielki mur jest ogromną budowlą która liczy sobie 6.700 km, nie wątpliwie jest to największa potęga militarna jaką stworzono. Kolejnym ważnym kulturowo miejscem jest zakazane miasto. Znajdują się tutaj liczne świątynie oraz komnaty bogato zdobione, czas rozkwitu tego miejsca przypada na panowanie dynastii Ming i Qing. Zakazane miasto jest znakomitą pozostałością po czasach carskich, po dziś dzień zachowało się większość komnat oraz budynków. Na uwagę zasługuje również świątynia nieba, to właśnie w niej modlono się o liczne plony, miejsce to uznawane jest za największy obiekt kultu bogów w Chinach. W świątyni nieba zachwyca nie tylko architektura ale też i przyroda, które razem tworzą wspaniałą całość. Chińczycy są znani z tego, że wszystkie elementy muszą być ze sobą kompatybilne, w świątyni nieba znakomicie uchwycony został układ świątyni w stosunku do nieba i ziemi. Chiny znane są z ogromnej malowniczości oraz różnorodności krajobrazu , popularność zawdzięczają swojemu położeniu, wiele dzieł i zabytków znajduje się w miejscach trudno dostępnych, ale dzięki temu przetrwały tak długie lata i nie są naznaczone działalnością ludzką. Jednym z cudownych elementów kultury Chin są niewątpliwie rzeźby znajdujące się w grotach Yunganu. Groty te są bardzo rozległym ternem który obejmuje aż 252 jaskinie. Znajdują się tutaj przede wszytki posągi pochodzące z czasów buddyzmu. Kolejnym ważnym miejscem, które na pewno warto jest zobaczyć, to góra Emei i wielki Budda. Miejsce to kusi pięknymi widokami oraz atrakcjami turystycznymi, tylko tutaj możemy zobaczyć posąg ogromnego buddy który liczy sobie aż 71 metrów, jest to największy posąg na świecie. Dodatkowym atutem tego miejsca jest wspaniała fauna i flora, która występuje licznie na terenach góry Emei .

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. apartamenty nad morzem