Tamy poflotacyjne

Tamy poflotacyjne Pierwszy wstrząs miałby oznaczać przerwanie tamy górnej. Jej zawartość przelała się do tamy dolnej, która nie wytrzymała tak ogromnego ciężaru. Błoto, woda i piach gwałtownie wyrwały się ze zbiornika, uderzając w przeciwległą ścianę doliny, wywołując drugi wstrząs, zarejestrowany przez sejsmometr. Wiadomo już w jaki sposób pękły tamy. Następnym krokiem jest ustalenie, dlaczego tak się stało. Po wykluczeniu czynników zewnętrznych zajęto się przyczynami wewnętrznymi. Nasunęło się przypuszczenie, że coś w jednej z tam musiało doprowadzić do jej przerwania. Ponieważ najpierw pękła tama górna, na niej się skoncentrowano. Tamy poflotacyjne rozpowszechnione są w górnictwie. Produkcja fluorytu wymaga ogromnych ilości wody, która stanowi 95% wszystkich odpadów. Piasek oddziela od wody potężna maszyna. Bezpieczeństwo całej konstrukcji zależy od zewnętrznej ściany tamy, która niczym zamek z piasku pozostaje zbita i sucha, a płyn odprowadzany jest ze środka za pomocą rur. Tamy poflotacyjne powstają samoczynnie: im więcej odpadów, tym większa ściana tamy. Tamy w dolinie wzniosły się na wysokość 25 m w ciągu 20 lat.

Tamy poflotacyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. Projektowanie wnętrz Szczecin