Rosja

Rosja Rosja to największy kraj na świecie, którego cechuje ogromna liczba kontrastów. Były Związek Radziecki zamieszkuje obecnie największa liczba osób, które zajmują czołowe miejsca wśród najbogatszych ludzi świata. Ci magnaci, oligarchowie są jednak związani głównie z Kremlem, Moskwą. Cały wschód, północ i środek Rosji to synonim biedy, lub pustkowia. Na przeważającym terenie można zaobserwować tereny zwane tajgą, tundrą. W Rosji panuje bardzo surowy klimat. To tutaj temperatura potrafi osiągać bardzo niskie wartości. Syberia to kraina wiecznych śniegów, gdzie najwyższa temperatura bardzo rzadko przekracza zero stopni celcjusza. Właśnie dlatego Rosję należy nazywać krajem ogromnych kontrastów. Jednak właśnie fakt, że kraj ten zamieszkuje najwięcej bogaczy wśród światowej elity karze wyraźnie wskazywać na to, że z Rosją należy się liczyć. Rosja jest bogata w wiele złóż mineralnych, surowców mineralnych. To tutaj są ogromne złoża ropy naftowej, która zwana jest nawet czarnym złotem. Od ropy dziś praktycznie bardzo wiele zależy. Można nawet powiedzieć, że kto ma ropę, ten ma władzę. Rosja zdaje się mieć tego surowca najwięcej, także trzeba przypuszczać, że od tego kraju będzie w przyszłości bardzo wiele zależeć. Rosja od zawsze cechowała się tym, że jest krajem dyktatorskim. Chociaż ustrój komunistyczny formalnie już tu nie istnieje, to władza pierwszego prezydenta jest nadal tu bardzo widoczna, mocna, trwała. Od niego bardzo wiele zależy. Putin zyskał sympatie szerokiej społeczności, dlatego teraz chociaż już nie będzie rządził nadal będzie stanowił ważny filar rosyjskiej polityki.

Rosja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. gdzie na ferie z dziećmi