Ratownictwo

Ratownictwo Pól godziny po wypadku na miejscu zjawiła się miejscowa straż pożarna, ratownicy górscy oraz policjanci. W akcji ratunkowej udział bierze 700 osób. W pogotowiu stoi flota dziewiętnastu śmigłowców i 26 karetek, gotowych odwozić ocalonych do szpitala. Ich usługi nie na wiele jednak się zdały. Z 281 zaginionych odkopano jedynie trzynaście żywych osób. W gruzach domów poszukiwane są rodziny ocalałych. W lawinie błota śmierć poniosło 89 mężczyzn, 120 kobiet oraz 59 dzieci, co łącznie daje 268 osób. Pęknięcie tamy okazało się jednym z najbardziej brzemiennych w skutki, a właściwie nie pękła jedna, ale dwie tamy. Po trzech tygodniach zakończono operację ratunkową. W takim przypadku, ustalenie powodu zaliczono jako narodową powinność. Postępowanie śledcze miało się stać niemalże sprawą honoru. To niecodzienna katastrofa, a skutki zniszczeń oraz ilość ofiar śmiertelnych nie pozwala bagatelizować problemu choćby w najmniejszym stopniu. Współczesna technika pozwala dokładnie odtworzyć tamte wydarzenia o wyjaśnić ich przyczyny.

Ratownictwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.