Pierwsze poszlaki

Pierwsze poszlaki Kierownikiem ekipy śledczej został profesor, ekspert w dziedzinie lawin błotnych. Pierwsze kroki poczyniono w stronę obydwu tam. Początkowo uważano, ze było to zjawisko naturalne. Zdarzały się w tamtych rejonach trzęsienia ziemi. Można bazować na podstawie zapisów sejsmometru, umieszczonego w sąsiedniej dolinie. Odczytane dane z chwili pęknięcia tam wskazały na dwa wstrząsy w odległości trzydziestu sekund. Inne regionalne sejsmometry prawie wcale nie zarejestrowały wstrząsów. Oznacza to, że wstrząsy były za bardzo zlokalizowane, by mogły powstać w skutek trzęsienia ziemi. Wykluczyło to więc możliwość trzęsienia ziemi. Brano również pod uwagę możliwość kontrolowanego wybuchu w którejś z kopalń. Aby to sprawdzić przeprowadzono trzy kontrolowane detonacje, leżące w promieniu 31 km od doliny Stava. Eksperyment wprowadził śledczych w zdumienie: sejsmometry prawie wcale nie zarejestrowały kontrolowanych wybuchów. Wydruki niczym nie przypominają tych z dnia wypadku. Przerwania tam w Stava nie spowodowały eksplozje podziemne.

Pierwsze poszlaki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. kwatery