Obozy koncentracyjne

Obozy koncentracyjne Obozy koncentracyjne jako żywe dowody ludzkiej zguby są świetną atrakcją turystyczną. Bardzo często było krytykowane wystawianie ich na pokaz dla ludzi, którzy niekoniecznie doceniają to, w jak dobrych czasach się urodzili – bez wojen, bez podziałów klasowych i tak okrutnego bestialstwa człowieka wobec drugiego człowieka. Poza najbardziej oczywistym obozem koncentracyjnym w Oświęcimiu znajduje się także kilka pomniejszych, w których również wymordowano ogromne liczby niewinnych osób. Jednym z nich jest obóz w mieście Sztutowo o nazwie Stuthoff. Jest to obóz względnie niewielkich rozmiarów, w którym każdy odwiedzający może poczuć gęsią skórkę, kiedy tylko przekroczy próg jednego z baraków, w którym przetrzymywani byli więźniowie. Każde wejście do osobnego baraku to nowe przeżycie, nowe doznanie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Warto przeżyć to, poczuć szacunek i smutek po ludziach, którzy musieli zginąć w bezsensownej sprawie. Obozy koncentracyjne to zdecydowanie ważny punkt turystyczny.

Obozy koncentracyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. chwilłwki przez internet chwilłwki przez internet darmowe online