Konya

Konya Dosłownie przed chwilą pisałem, iż z większym miastem na terenie Europy niż z miastem Gaziantep jeszcze się nie spotkałem. Dosłownie chwilkę później spotkałem się z jeszcze większym- Konya. Ale o wielkości tegoż miasta będę pisał za chwilkę. Miasto Konya położone jest w środkowo południowej części Turcji. Region, w którym leży nazywa się tak samo jak miasto, czyli Konya. Obecnie burmistrzem tego istnego kolosa jest Tahir Akyürek. Wróćmy zatem do powierzchni całkowitej tegoż miasta. Napisałem kilka zdań wcześniej, iż jest to po prostu gigant. Myślę, iż się nie pomyliłem, ponieważ nawet miasta w Chinach, nawet meksyk nie ma tak olbrzymiej powierzchni całkowitej. Konya bija na głowę wszystkie dotychczas znane mi miasta pod tym względem. Jest po prostu gigantyczne. Otóż powierzchnia całkowita miasta Konya wynosi dokładnie trzydzieści dziewięć tysięcy kilometrów kwadratowych. Jest to więc olbrzymia liczba. Jednak liczba mieszkańców jest dość mała. Mieszka tu bowiem zaledwie milion czterysta dwanaście tysięcy ludzi.

Konya
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. norwegia źycie i praca