Izmir

Izmir Izmir jest bardzo atrakcyjnym miastem pod względem turystycznym. Co wpływa na taki stan rzeczy. Moim zdaniem przede wszystkim to, że Izmir położony jest na zachodzie kraju, czyli nad morzem. Niewątpliwie bardzo miło można spędzić czas na tamtejszych plażach. Region, w którym położone jest owo miasto nosi nazwę Izmir. Niestety nie posiadam informacji o tym, kto obecnie jest burmistrzem tego bez wątpienia fantastycznego miasta. Co do powierzchni natomiast, to pomimo, że Izmir jest zdecydowanie mniejszy od Stambułu, nie wspominając już nawet Ankary, Izmir jest całkiem dużym miastem. Myślę, iż spokojnie można to miasto zaliczyć do największych w całej Europie (o ile zaliczamy Turcje w ogóle do europy, a nie do Azji). Otóż powierzchnia całkowita Izmir wynosi dokładnie osiemset pięćdziesiąt pięć kilometrów kwadratowych. Co do liczby ludności, to Izmir ma najmniej mieszkańców ze wszystkich dotychczas omawianych miast. Jednak faktem jest, iż biorąc pod uwagę rozmiary tego miasta, to jest tam sporo ludzi. Mieszka tam bowiem 3 739 353 ludzi.

Izmir
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.