Góry

Góry Góry to drugie po morzu Bałtyckiem największe skupiska turystów. One zapewniają nam to samo, co morze, tylko w wydaniu góralskim. Jest tu dość sporych rozmiarów łańcuch górski, a po drugiej stronie podziwiają go nasi czesi sąsiedzi. Praktycznie oferty przygotowywane przez turystyczne agencje nie różnią się zasadniczo od tych nadmorskich. Ale jest parę mankamentów, które mogą odstraszyć ludzi. W morzu bowiem poza noclegiem i utrzymaniem nie trzeba wykładać na nic pieniędzy. Nikt nie stoi przed plażą i nie wymaga od turysty opłat za wejście na nią. A w górach płaci się nie tylko za korzystanie z wyciągów, ale i za samo wejście na góry, o własnych siłach, bez niczyjej pomocy. Było to bardzo często krytykowane, nie tylko przez zwykłych ludzi, ale i specjalistów zajmujących się dziedziną turystyki. Nie dziwota, ponieważ to naprawdę jest przesadą, takich rzeczy po prostu nie powinno się robić. To jest bardzo wielki minus bardzo wielkiego plusa polskiej turystyki. Widok gór jest bowiem naprawdę majestatyczny, ale jeżeli je zdobyć można o własnych siłach płacąc za to, to jest coś nie tak.

Góry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.