Gaziantep

Gaziantep Gaziantep jest miastem znanym przede wszystkim z produkcji pistacji. Jest to jedno z najważniejszych miast dla przemysłu Tureckiego. Położone jest w okolicy miasta Adana, czyli na południu Turcji. Nie ma jednak dostępu do morza. Region, w którym znajduje się owo miasto nosi taką samą nazwę jak miasto, czyli po prostu Gaziantep. Aktualnie stanowisko burmistrza tegoż niesamowitego miasta piastuje Asim U. Güzelbey. Co do powierzchni całkowitej, która zajmuje owo miasto, to bije ona na głowę wszystkie poprzednio omawiane miasta. Jest wręcz kolosem na tle innych miast z Ankarą włącznie. Z tak dużym miastem w Europie (o ile zaliczymy Turcję do Europy) jeszcze się nie spotkałem. Otóż powierzchnia całkowita tegoż wielkiego miasta wynosi dokładnie sześć tysięcy dwieście dwadzieścia dwa tysiące kilometrów kwadratowych. Widać więc doskonale ogrom tego miasta. Jednak Gaziantep mogłoby pomieścić dużo więcej mieszkańców, niż obecnie tam mieszka. Otóż w Gaziantep mieszka dokładnie milion pięćset sześćdziesiąt tysiecy osób.

Gaziantep
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. pasmanteria