Francja

Francja Kraj, który na pewno można zaliczyć do światowej elity jest Francja. Francja leży w zachodniej części Europy. Graniczy na zachodzie z Hiszpanią, na wschodzie z Niemcami, a na południu z Włochami. Francja to państwo o bardzo długiej historii. Początki tego kraju datuje się na lata 800 n.e. Wówczas panowali tutaj wspaniali królowie, którzy doskonale radzili sobie na polu bitwy. Jednym z najsłynniejszych dowódców był właśnie Francuz- Napoleon Bonaparte, który doprowadził do tego, że Francja stała się krajem prawdziwym, wolnym, poważanym. Francja słynie z wielu spraw. Francuskie wino jest jednym z najsławniejszych na całym świecie. Można tutaj kupić prawie każdy rodzaj tego trunku. Francja ma od lat wspaniałych piłkarzy, którzy udowadniają, że są jedynymi z najlepszych na świecie. Najbardziej popularnym miastem jest Paryż, w którym mieści się wieża Eifla. Paryż do miasto mody, które znane jest miłośnikom z całego świata. Kuchnia francuska jest bardzo znana i ceniona. Nie sposób ominąć więc restauracji będąc właśnie w tym państwie. Kraj ten obfituje w doskonale wyposażoną sieć dróg, szlaków komunikacyjnych. Znana jest najszybsza kolej francuska, oraz auta, które są zawsze niezawodne. Do najbardziej znanych marek zaliczamy Reanault, Peauguat. We Francji jest ogromna liczba atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają nowych odwiedzających. Nic więc dziwnego, że przybywa tu tak wiele ludzi, gdyż plaże i poziom jaki zastają są zawsze na najwyższym poziomie. Francja jest państwem rozwojowym, który ma przed sobą bardzo bogatą i pozytywną przyszłość.

Francja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony.