Archiwum kategorii "Świat"

Bursa

Bursa Bursa jest dość mało znanym miastem w Europie. A szkoda, ponieważ jest tak samo piękne, jeżeli nawet nie piękniejsze od innych miast tureckich. Leży ono w północno zachodniej części kraju w pobliżu Stambułu. Można powiedzieć, iż oba te miasta ze sobą sąsiadują. Bursa leży w regionie, który nazywa się identycznie jak miasto, czyli właśnie Bursa. Niestety, tak samo jak w przypadku poprzednika nie posiadam danych dotyczących aktualnego prezydenta tego bez wątpienia wspaniałego miasta. Co do powierzchni całkowitej, Bursa jest większa o dwieście kilometrów kwadratowych od Izmir. Jest zatem dość dużym miastem. Z resztą w Turcji każde miasto jest stosunkowo duże w porównaniu z przeciętnym miastem w Europie. Otóż powierzchnia całkowita miasta Bursa wynosi dokładnie tysiąc trzydzieści sześć kilometrów kwadratowych. Co do liczby ludności, to na tle innych miast nie jest tu już tak dobrze. W Bursie bowiem mieszka dwukrotnie mniej ludzi niż w Szmirze. Otóż liczba mieszkańców Bursy wynosi dokładnie milion pięćset sześćdziesiąt tysięcy osób.

Ankara

Ankara Ankara jest bardzo znanym miastem w Europie. Jest ono również dość często odwiedzane przez turystów. Położone natomiast jest niemal w samym środku Turcji. Położenie ma więc znakomite. Region, w którym położona jest Ankara nosi nazwę po prostu Ankara. Aktualnie pozycję tego wręcz ogromnego miasta piastuje Melih Gökçek. Pewnie część czytelników głowi się dlaczego napisałem, iż Ankara jest ogromnym miastem. Otóż z prostego względu. Miasto to jest dużo (bo aż o tysiąc kilometrów kwadratowych) większe od Stambułu. Więc skoro Stambuł był duży, to co dopiero myśleć o Ankarze. Otóż powierzchnia całkowita Ankary wynosi dokładnie dwa tysiące czterysta dziewięćdziesiąt osiem kilometrów kwadratowych. Jak więc widać jest to wręcz ogromna liczba. Wydaje mi się, iż jest to jedno z większych miast w tej części Europy. Co do liczby ludności, to jest to również bardzo okazała liczba, jednak około dwukrotnie mniejsza od liczby ludności Stambułu. Otóż w tym wspaniałym mieście mieszka dokładnie pięć milionów mieszkańców.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone należą do najbardziej potężnych mocarstw na świecie. Aby dokładniej przybliżyć trochę miejsce położenia tego kraju powiem tylko, że Stany Zjednoczone leżą na kontynencie zwanym Ameryką Północną. Leżą pośrodku tego kontynentu, pomiędzy Kanadą i Meksykiem. Stany Zjednoczone składają się z ponad pięćdziesięciu stanów. To znaczy, że kraj ten jest federacją. Każdy stan ma odrębną administrację, prawo, które jest jednak podporządkowane temu najwyższemu. Gospodarka tego kraju jest na najwyższym poziomie. Do słynnych firm należy grupa Microsoft, która zajmuje się produkcją oprogramowania komputerowego. Właściciele Microsoftu są dziś najbogatszymi ludźmi na świecie. Łatwo więc stwierdzić, że komputery i technologie innowacyjne to dziś najbardziej dochodowy biznes. Zawód informatyka będzie więc bardzo dobrze opłacany. Ameryka to nie tylko komputery i nowoczesne technologie. Tutaj też produkuje się wspaniałe samochody, które swoją wielkością pobijają swoje europejskie odpowiedniki. W Stanach Zjednoczonych wszystko jest wielkie, ogromne. Budynki, które tutaj powstają są gigantyczne, podobnie jak mosty i posągi. Ameryka posiada najlepiej wyposażoną armię na świecie. To tutaj inwestuje się najwięcej pieniędzy w sprzęt bojowy. Amerykanie to ludzie zadowoleni z życia. Są wzorem do naśladowania. Nie przejmują się drobnymi niepowodzeniami. Idą do przodu i zdobywają najwyższe cele. Ludzie emigrują bardzo często właśnie do Stanów Zjednoczonych. Tam zakładają rodziny. Ameryka to kraj wielokulturowy.

Chiny

Chiny Chiny to dziś jedna z najbardziej obiecujących potęg światowego formatu. W Chinach jest już kilkanaście metropolii, które są bardzo okazałe i niepowtarzalne. Budynki, które można spotkać w Singapurze, Hong Kongu Czy Pekinie przewyższają nawet największe budowle Stanów Zjednoczonych. W Chinach produkuje się coraz częściej w sposób, który nastawiony jest na doskonałą jakość. Produkowane wyroby już nie są słabe jakościowo. Coraz surowsze wymogi doprowadziły do tego, że produkty chińskie stały się bardziej konkurencyjne. Już nie tylko niska cena interesuje importerów, ale także dobra jakość. Chińczycy to bardzo pracowity naród. Dzięki ich bardzo ciężkiej pracy możliwe będzie zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich. Wyzysk ludzi to bardzo popularny proceder w Chinach. Ludzie pracują po czternaście godzin, a za miesiąc prac otrzymują równowartość trzystu polskich złotych. To praktycznie niewyobrażalne jak w takich warunkach można przeżyć, a jednak da się. Chiny to kolejny przykład kraju kontrastu. To tu z jednej strony spotykamy wielkich bogaczy, którzy kontrolują kraj, oraz wieśniaków, którzy tworzą monad miliard całkowitej populacji. Biedota jeszcze długo będzie tutaj występować, gdyż potrzebne są zdecydowane reformy. Chiny eksportują na cały świat ogromną liczbę swoich produktów. Ich marki zalewają światowy rynek, a ponieważ są najtańsze zawsze znajdują szeroką liczbę nabywców. Wiele wskazuje na to, że już za kilka lat Chiny będą jedną z największych potęg światowych.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. hotel gdańsk