Archiwum kategorii "Europa"

Kaszubi

Kaszubi Kaszubi zajmują w Polsce bardzo ważne miejsce wśród grup etnicznych. Zamieszkują oni głównie wschodnią część Pomorza oraz tereny Gdańska. Można ich podzielić na dwie grupy – Kaszubów nadmorskich z okolic Pucka oraz Wejherowa oraz innyc, Kaszubów leśnych, który pochodzą z terenów Kartuz, Kościerzyny oraz Tucholskich Borów. Ich odrębność kulturowa oraz obyczajowa daje im mnóstwo powodów do dumy. Ich dialekt uznawany jest za jedną z najżywszych gałęzi kultury, z której się wywodzą. Jest on tak odmienny od zwyczajnej polskiej mowy, że kwalifikuje się jako całkowicie odmienny język, nie mający nic wspólnego polskim. Trwająca przez kilka lat bardzo dotkliwa germanizacja bardzo podłamała ich liczebność, ale zasługa pisarzy, tłumaczy oraz innych przedstawicieli ich inteligencji zdołali przetrwać i żyją do dzisiaj jako odmienna kultura ludowa. Miała miejsce dwukrotna emigracja ludności, która odbywała się na przełomie dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku – tutaj zaraz po Drugiej Wojnie Światowej. Obecnie istnieje wiele ośrodków prezentujących ich bogata kulturę.

Francja

Francja Kraj, który na pewno można zaliczyć do światowej elity jest Francja. Francja leży w zachodniej części Europy. Graniczy na zachodzie z Hiszpanią, na wschodzie z Niemcami, a na południu z Włochami. Francja to państwo o bardzo długiej historii. Początki tego kraju datuje się na lata 800 n.e. Wówczas panowali tutaj wspaniali królowie, którzy doskonale radzili sobie na polu bitwy. Jednym z najsłynniejszych dowódców był właśnie Francuz- Napoleon Bonaparte, który doprowadził do tego, że Francja stała się krajem prawdziwym, wolnym, poważanym. Francja słynie z wielu spraw. Francuskie wino jest jednym z najsławniejszych na całym świecie. Można tutaj kupić prawie każdy rodzaj tego trunku. Francja ma od lat wspaniałych piłkarzy, którzy udowadniają, że są jedynymi z najlepszych na świecie. Najbardziej popularnym miastem jest Paryż, w którym mieści się wieża Eifla. Paryż do miasto mody, które znane jest miłośnikom z całego świata. Kuchnia francuska jest bardzo znana i ceniona. Nie sposób ominąć więc restauracji będąc właśnie w tym państwie. Kraj ten obfituje w doskonale wyposażoną sieć dróg, szlaków komunikacyjnych. Znana jest najszybsza kolej francuska, oraz auta, które są zawsze niezawodne. Do najbardziej znanych marek zaliczamy Reanault, Peauguat. We Francji jest ogromna liczba atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają nowych odwiedzających. Nic więc dziwnego, że przybywa tu tak wiele ludzi, gdyż plaże i poziom jaki zastają są zawsze na najwyższym poziomie. Francja jest państwem rozwojowym, który ma przed sobą bardzo bogatą i pozytywną przyszłość.

Niemcy

Niemcy Niemcy to kraj, który należy do mocarstw światowych. Chociaż nie jest to państwo zbyt duże, to charakteryzuje się takimi cechami, które powodują, że Niemcy są zaliczane do grona najbogatszych państw świata. Zadecydowało o tym kilka czynników. Przed wszystkim przeważył fakt, że Niemcy są krajem, w którym produkuje się bardzo wiele ważnych rzeczy. Niemcy to kraj, w którym bardzo ważną rolę odgrywa motoryzacja. To tutaj praktycznie należy upatrywać początków świata związanego z samochodami, pojazdami mechanicznymi. W tych okolicach żyło dwóch konstruktorów, którzy mieli zmienić bieg historii. W konsekwencji zaczęły tutaj powstawać prawdziwe cuda techniki, które do dzisiaj budzą szacunek i respekt. Mercedes, Audi, BMW, Opel to marki, które zna się praktycznie na całym świecie. Chociaż świat się globalizuje i już nie kojarzy się tych marek wyłącznie z krajem niemieckim, to i tak początki tego interesu należy upatrywać właśnie w kraju niemieckim. Oprócz motoryzacji w Niemczech doskonale rozwija się przemysł farmaceutyczny. Jest tutaj wiele uznanych firm, które wiodą prym na arenie międzynarodowej. Niemcy to kraj, dokładny, solidny. Nie bez powodu mówi się przecież o niemieckiej precyzji i solidności. Niemcy to kraj, gdzie tradycje piłkarskie sięgają bardzo daleko. Państwo niemieckie ma doskonałych piłkarzy, a także innych sportowców, którzy budują potęgę tego rejonu. Są doskonale wyposażone w sieć dróg. W Niemczech jest wiele atrakcji turystycznych. Co roku zjeżdżają się tutaj turyści.

Bogactwa

Bogactwa Bogactwa niektórych krajów są niekiedy wręcz niewyobrażalne. Niektórzy ludzie posiadają nadmiar pieniędzy, inni natomiast muszą bardzo mocno oszczędzać, aby móc przeżyć kolejny dzień. Wszystko to uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak duże owe państwa posiadają zasoby surowców mineralnych. Jeśli jakiś kraj ma ogromne złoża ropy naftowej wówczas przyszłość takiego państwa jest bardzo optymistyczna. Znowu bardzo cennym surowcem jest węgiel kamienny i brunatny. Coraz częściej wytapia się stal, którą pozyskuje się dzięki wydobyciu rud żelaza, miedzi, cynku, ołowiu. Przemysł hutniczy to dziś jedna obok informatyzacji z najlepiej opłacalnych biznesów. W czołówce najbogatszych ludzi świata znajduje się człowiek hinduskiego pochodzenia, który handluje właśnie stalą. Bogactwo wielu narodów uzależnione jest też od innych parametrów. Głównie mam na myśli tutaj właściwe podejście do rządzenia. Gdy władza odpowiednio sprawuje władzę, wówczas rozwój kraju jest niezakłócony i przebiega prawidłowo. Gdyby Polska miała mądrą, wykwalifikowaną władzę, wówczas nasz kraj byłby znacznie lepiej rozwinięty gospodarczo. Unia Europejska stwarza nowe możliwości, które należy wykorzystać.

  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. http://www.aksport.pl/nawierzchnia-poliuretanowa-syntetyczna-akrylowa.html