Ankara

Ankara Ankara jest bardzo znanym miastem w Europie. Jest ono również dość często odwiedzane przez turystów. Położone natomiast jest niemal w samym środku Turcji. Położenie ma więc znakomite. Region, w którym położona jest Ankara nosi nazwę po prostu Ankara. Aktualnie pozycję tego wręcz ogromnego miasta piastuje Melih Gökçek. Pewnie część czytelników głowi się dlaczego napisałem, iż Ankara jest ogromnym miastem. Otóż z prostego względu. Miasto to jest dużo (bo aż o tysiąc kilometrów kwadratowych) większe od Stambułu. Więc skoro Stambuł był duży, to co dopiero myśleć o Ankarze. Otóż powierzchnia całkowita Ankary wynosi dokładnie dwa tysiące czterysta dziewięćdziesiąt osiem kilometrów kwadratowych. Jak więc widać jest to wręcz ogromna liczba. Wydaje mi się, iż jest to jedno z większych miast w tej części Europy. Co do liczby ludności, to jest to również bardzo okazała liczba, jednak około dwukrotnie mniejsza od liczby ludności Stambułu. Otóż w tym wspaniałym mieście mieszka dokładnie pięć milionów mieszkańców.

Ankara
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. Hobbit Waldemar Motulewski