Adana

Adana Adana jest kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem dal turystów. Jednak oprócz atrakcji turystycznych miasto to jest niezwykle ważne dla tureckiej gospodarki. Dlaczego? Otóż dlatego, że to właśnie w tym mieście znajduje się jeden z najważniejszych oraz największych portów handlowych w całej Turcji. A jakie znaczenie dla gospodarki państwowej ma handel chyba mówić nie muszę. Jak już wspomniałem, Adana leży w południowej części Turcji w regionie, który nazywa się tak samo, czyli Adana. Aktualnie stanowisko burmistrza tego jakże ważnego miasta dla Turcji piastuje Aytaç Durak. Pod względem powierzchni całkowitej, Adana ustępuje w Turcji jak na razie tylko i wyłącznie Ankarze. Jest większe nawet od Stambułu. Otóż powierzchnia całkowita miasta Adana wynosi dokładanie tysiąc dziewięćset czterdzieści pięć kilometrów kwadratowych. Jest to więc duża liczba. Jednak pod względem liczby ludności mogło być znacznie lepiej. Otóż mieszka tu dokładnie jeden milion trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące ludzi.

Adana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
  • O serwisie

    Turystyka jest formą wypoczynku. Każdy z nas po ciężkiej pracy potrzebuje naładować baterie, w tym celu można udać się w różne wspaniałe miejsca. Sam termin turystyka kwalifikowana, oznacza zbiór różnych form wypoczynku. Ten rodzaj turystyki dotyczy osób, które namiętnie uprawiają sport. Uprawianie turystyki kwalifikowanej wymaga od turysty przede wszystkim wspaniałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Wiele osób myli turystykę kwalifikowaną ze sportem rekreacyjnym, różnica natomiast jest bardzo widoczna, mianowicie w pierwszej dyscyplinie turystę cechuje poznawcze nastawianie do natury, nowych miejsc. Turystyka kwalifikowana pełni ważną rolę, ponieważ dzięki niej turysta wzbogaca swoje wiadomości na temat kraju i zagranicy poza tym zdobywa wiedzę o poruszaniu się po danym terenie. Kolejnymi zaletami tej dziedziny jest fakt, że turysta dzięki niej staje się aktywny i uczy się samodzielności. Każda wyprawa jest wyjątkowa i uczy, że aby przetrwać trzeba odpowiedniego przygotowania. To jak rozwija się turystyka kwalifikowana jest uwarunkowane przede wszystkim od ludzi, to ich zainteresowanie turystyką oraz sportem sprawia, że dziedzina ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Turystka ta niesie ze sobą same pozytywne strony, osoby uczą się samodzielności, życia na innym terenie i dodatkowo mile spędzają czas wolny. Turystyka kwalifikowana jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Tę formę spędzania czasu można uprawiać samodzielnie lub w grupie. Bardzo często organizowane są imprezy wycieczkowe, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Takie łączenie grupy nie znanych sobie ludzi ma wile zalet, ponieważ uczy pracy w zespole, pewnej korelacji , jeden człowiek zależy od działania drugiego. Na wyjazdach takich ludzie poznają swoje otoczenie, kulturę czyli jak najbardziej rozwijają się. Turystyka kwalifikowana ma też już swoje tradycje, do nich należy przede wszystkim zwyczaj powitania się na szlaku. W zależności od uprawianego sportu, każdy krąg ma inne powitanie, kajakarze podnoszą wysoko wiosła z kolei przemieszczający się motorami uruchamiają klaksony. chwilłwki przez internet chwilłwki przez internet darmowe online